MICHAŁ ZAWACKI

W pracy konferansjera najważniejszy jest kontakt z audytorium. Konferansjer ma gwarantować doskonałą zabawę publiczności, spełniając jednocześnie oczekiwania organizatorów. Nie ma kreacji, której nie można stworzyć tak jak nie ma roli, której nie można zagrać. W życiu byłem już uczniem, studentem, reporterem, lektorem, komentatorem, prowadzącym – Al Capone, kapitanem statku piratów.

WYWIAD
Najedź, aby odtworzyć

AUDYCJA
Najedź, aby odtworzyć

Pilot Odrzutowca

Pilot Odrzutowca

Impreza Firmowa

Jaki jest idealny konferansjer?

Trzeba sobie zadać pytanie czy taki w ogóle istnieje. Czy się urodził a może nauczył odgrywania życiowej roli, za każdym razem inaczej. Szkół i opinii tyle ilu Klientów ocenia pracę zatrudnionych przez siebie ludzi od kamery i mikrofonu. Większość ceni tych, którzy mają wzorową prezencję, posługują się poprawną polszczyzną, coraz częściej także płynnym angielskim. Dla mnie najważniejszy jest kontakt z audytorium. Bo konferansjer jest dla publiczności. Ma spełniać Jej oczekiwania, choć przecież także tych, którzy event organizują. Czyli…? Ma bawić i wciągać „salę” w interakcję, gdy impreza ma charakter rozrywkowy, ma trzymać dyscyplinę gdy reżyserami są czas i pieniądz. Wreszcie ma dobrać tembr głosu i akcent, gdy prowadzi galę. Odnalazłem radość z bycia każdym z nich.

Komentator Sportowy

Komentator Sportowy

Zdjęcie z Michałem Żewłakowem

Gdzie można się tego nauczyć?

Są specjalne szkoły, w których pracują gwiazdy sceny i szklanego ekranu. Godziny pracy, litry wylanego potu, a na końcu często łzy, bo nie zawsze się uda a właściwie nie każdemu się uda. Podstawy to „urodzić się bez układu nerwowego” i „nie łykać kija od szczotki przed występem”. Z mikrofonem w ręce trzeba się urodzić. Potem ten dar szczególny pielęgnować, najlepiej przez stały z nim kontakt, w towarzystwie ludzi z pierwszych stron gazet. Idealnie, gdy sceną i mikrofonem konferansjer bawi się jak dziecko klockami – z błyskiem w oku. Czasem wpadnę do telewizyjnego studia, czasem za kulisami wypiję kawę ze znajomymi, bywa, że zjemy razem lunch. To nic w porównaniu do uczty zmysłów, na którą zapraszam swoich Klientów i emocji, które nie zasypiają kilka godzin po evencie. Dusza towarzystwa to stwierdzenie ponadczasowe.

Doświadczenie z mikrofonem

Sport przeplata się z każdą dziedziną naszego życia, a „Ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza”. To cytat z Jana Pawła II. Miłość do piłki dała mi warsztat lektorsko – sceniczny i przepustkę do świata celebrytów. Stałem się głosem wielkiego sukcesu Lecha Poznań w meczu z Austrią Wiedeń: https://www.youtube.com/watch?v=qcKRQ2m2HUI, komentatorem 8 spotkań Mundialu FIFA RPA 2010, a przede wszystkim twarzą i głosem polskiego UEFA EURO 2012: https://www.youtube.com/watch?v=1tCwus85qmA. We Lwowie komentowaliśmy z Marcinem mecz, który w TVP oglądało prawie 9 milionów osób. Pracowałem lub pracuję z piłkarzami: Cezarym Kucharskim (menadżerem Roberta Lewandowskiego), Andrzejem Juskowiakiem (Królem Strzelców Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie 1992), Marcinem Żewłakowem, Tomaszem Hajto, Radosławem Gilewiczem, Sławomirem Chałaśkiewiczem, Maciejem Żurawskim, Pawłem Wojtalą, Maciejem Terleckim, Piotrem Czachowskim i Radosławem Majdanem. To naprawdę wielki kapitał!

kapitan Statku

kapitan Statku

Impreza Firmowa

Każda impreza to podróż

Nie ma kreacji, której nie można stworzyć tak jak nie ma roli, której nie można zagrać. W życiu byłem już uczniem, studentem, reporterem, komentatorem, lektorem, prowadzącym – Al Capone, kapitanem statku piratów, pilotem odrzutowca. Wciąż jestem synem, bratem, mężem, ojcem troskliwym, ale też wymagającym… Kurczy mi się lista ról do odegrania, ale wszystkie są wielkim wyzwaniem. Mam dwie zasady, którym hułduję w życiu: „sky is the limit” oraz „impossible is nothing”. Tak właśnie z 80-tysięcznego miasta trafiłem do Warszawy, z gazetki szkolnej wylądowałem w telewizji, na stadionach świata, a także w wielu kameralnych miejscach na spotkaniach z publicznością. Tak spełniłem marzenia, komentując w TVP 1 mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Litwą (Gdańsk, 2014). Poczytajcie referencje… Mam to wszystko czego szukacie. I mam to czego nie szukacie… bo nie wiedzieliście, że istnieje. Zabieram Was na scenę bo każdy może marzyć.

Chcesz się ze mną skontaktować?